Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler

12.09.2019
A+
A-

Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler, tüm sağlık kuruluşları, optikler, eczaneler, check-up merkezleri, uzman veya aile hekimi ve diş hekimi sorgulama ekranına giderek bulunduğunuz bölgeye göre sorgulama yapabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortanızla Allianz sağlık hizmetlerinden nasıl faydalanabileceğinizi yazımızdan tüm detaylarıyla inceleyebilirsiniz.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler

Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları ile sigorta poliçeniz kapsamında ücretsiz sağlık hizmeti alabilmek için Allianz Sigorta’nın kurumsal internet sitesinden yararlanabilirsiniz. Türkiye’nin sigortacılık sektöründe en çok müşteriye sahip şirketlerinden biri olan Allianz Sigorta, müşteri memnuniyetine verdiği önemle de adından sıkça söz ettirmektedir. Müşteriler, Allianz Sigorta kurumsal internet  sitesi üzerinden Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler dışında;

 • Size en yakın Allianz Sigorta oto servisleri görüntüleme
 • Akıllı reçete oluşturma
 • Akıllı poliçe oluşturma
 • Akıllı provizyon oluşturma

gibi hizmetlerden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Bunun için Allianz Sigorta’nın https://www.allianz.com.tr/tr_TR.html bağlantı adresine sahip kurumsal internet sitesini tarayıcınızda açtıktan sonra şu adımları uygulamanız gerekmektedir:

allianz anlasmali saglik kuruluslari

Allianz Anlaşmalı Hastaneleri Bulma Adım-1

Görselde de görebileceğiniz üzere Allianz Sigorta internet sitesine giriş yaptıktan sonra ana sayfa üzerinde iki farklı bağlantıyı kullanarak Allianz Sigorta anlaşmalı SGK ve özel hastaneler listesine ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Hastaneler Listesi

Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları formu internet üzerinden Allianz Sağlık Sigortası yaptıran müşterilerin kullanımına sunulmuş bir  hizmettir. Sigorta müşterileri bu hizmetten yararlanarak oldukça pratik ve hızlı bir şekilde kendilerine en yakın Allianz Sigorta’nın anlaşmasının bulunduğu sağlık kuruluşlarını görüntüleyebilmektedir.

Allianz Sigorta müşterileri, yaptırmış oldukları sağlık sigortası poliçesi kapsamında SGK ve bazı özel hastanelerde tedavi masraflarıyla karşılaşmadan yani hiçbir ücret ödemeden sağlık hizmeti alabilme hakkına sahiptir. Bunun için Allianz Sigorta, sağlık sigortası yaptıran müşterilerine şu sağlık kuruluşları üzerinden ücretsiz sağlık hizmeti ve tedavi görme hakkı tanımaktadır:

 • Anlaşmalı Sağlık Kurumu (Kamu veya özel hastaneler)
 • Uzman Hekim (Aile Hekimi, Bağımsız çalışan doktorlar ve diğer)
 • Eczane – Optik
 • Check Up / Tarama Merkezleri, Diş Sağlığı Merkezleri
 • Allianz Sigortalılara İndirim Uygulayan Sağlık Merkezleri

Eğer siz de sağlık sigortanızı Allianz Sigorta üzerinden yaptırmışsanız ve herhangi bir sağlık problemi yaşadığınız için tedavi olmak ya da rutin sağlık kontrolüne gitmek istiyorsanız bu hastane ve hekimlerden poliçenizin kapsamı dahilinde tamamen ücretsiz sağlık hizmeti alabilmeniz mümkün olmaktadır.

ALLİANZ ANLAŞMALI HASTANE SORGULAMA EKRANI RESMİ SAYFASI

Allianz Sigorta Anlaşmalı Sağlık Kurumları Arama

Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları arama motoru sayesinde Allianz Sigortalı olarak ücretsiz tedavi olabileceğiniz, bulunduğunuz yere en yakın sağlık kuruluşlarını öğrenebilirsiniz. Bunun için yazımızın başında söz ettiğimiz gibi Allianz Sigorta kurumsal internet sitesi ana sayfası üzerinden “Anlaşmalı Sağlık Kurumları” bağlantısını seçtikten sonra şu işlemleri uygulayabilirsiniz:

allianz anlasmali hastane sorgulama

Allianz Anlaşmalı Hastaneleri Bulma Adım-2

Allianz Sigorta’nın anlaşmalı olduğu sağlık kuruluşları arasında size en yakın olanları hakkında bilgilere ulaşmak için görselde gördüğüz şekilde arama yapmanız gerekmektedir. Bu bağlamda üst bölümden hangi sağlık kuruluşundan ücretsiz sağlık hizmeti almak istiyorsanız seçebilirsiniz. Örneğin Allianz Sigorta anlaşmalı sağlık kurumları Ankara merkezli diş sağlığı merkezleri arayışındaysanız buna yönelik arama yapmanız işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bu şekilde anlaşmalı hastanelerden ücretsiz sağlık hizmeti almak için sırasıyla şu işlemleri uygulamanız gerekmektedir:

 • Allianz Sigorta’dan yaptırmış olduğunuz sağlık sigortası poliçeniz kapsamında “Modüler Sağlık”, “Tamamlayıcı Sağlık” veya “Grup Sağlık” olarak ayrılan poliçe tipini seçiniz.
 • Allianz sağlık sigortası poliçesinde yer alan Network yani Ürün Tipi’ni seçiniz. Bu ürün tipleri “Mavi Network”, “Yeşil Network”, “Sarı Network” ve “Beyaz Network” olarak belirlenmiştir.
 • Size en yakın Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler ve diğer sağlık kuruluşlarını öğrenmek için ikamet ettiğiniz ili seçiniz.
 • Daha sonra ikamet ettiğiniz ilçeyi veya size yakın ilçeleri seçiniz.
 • Özel arama yapmak için sağlık kuruluşunun adını giriniz.
 • Formun alt kısmında yer alan “Kazançlı Kurumlar” kutucuğunu işaretleyerek sağlık sigortası poliçesi dahilinde avantajlardan yararlanabileceğiniz sağlık kuruluşlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Son olarak “Ara” butonuna tıklayınız.

Allianz Sigorta Anlaşmalı Uzman Hekim Arama

Allianz Sigorta anlaşmalı uzman hekim sorgulama yapmak için yine aynı sayfa üzerinden “Uzman Hekim (Aile Hekimi, Diğer) bağlantısına tıklamanız yeterlidir. Bunun akabinde ekrana gelen uzman hekim arama sayfasında yine sağlık sigortası poliçeniz kapsamında ücretsiz olarak yararlanabileceğiniz sağlık hizmeti veren doktorlara ulaşabilirsiniz.

allianz anlasmali saglik kurumlari

Allianz Anlaşmalı Sağlık Kurumlarını Bulma

Bu aşamada da öncekinde olduğu gibi doldurmanız gereken bir form karşınıza çıkmaktadır. Bu formu poliçe bilgileriniz ve almak istediğiniz sağlık hizmetine göre seçip ilgili alanları doldurabilirsiniz. Tüm bu işlemlerden sonra “Ara” butonuna tıklamanız halinde ihtiyacınız olan Allianz Sigorta anlaşmalı uzman hekim listesine ulaşabilirsiniz.

Allianz Sigorta’nın müşteri memnuniyeti amacıyla uygulamaya koyduğu bu online platform üzerinden siz de kolaylıkla hizmet alabileceğiniz sağlık kuruluşu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilir ve randevu aldıktan sonra ücretsiz sağlık muayenesi ve tedaviniz için doğru sağlık kuruluşunu seçebilirsiniz.

Allianz Sigorta Sağlık Sigortası Kapsamı

Allianz Sigorta sağlık sigortası poliçe kapsamı, tamamlayıcı sağlık sigortası olarak SGK ve anlaşmalı tüm özel hastanelerden alacağınız sağlık hizmetleri için ilave ücret ödemden yüksek kaliteli tedavi imkanlarından yararlanmanızı içermektedir. Dolayısıyla 0-55 yaş arası SGK’lı olan herkes Allianz Sigorta üzerinden tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına dahil edilmektedir. Bu bağlamda 6 yaşından küçük çocuklar ebeveynleri ile birlikte sigortalanma şartı ile bu hizmetten yararlanabilmektedir. Allianz tamamlayıcı sağlık sigortası;

 • Allianz Sigorta yatarak tedavi teminatı
 • Allianz Sigorta ayakta tedavi teminatı

olmak üzere iki farklı sağlık hizmetini içermektedir.

Yatarak tedavi teminatında, örnek olarak Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler İstanbul şehrinde hizmet almak istediğinizde en az 24 saatten az olmamak kaydıyla hastanede yatmayı gerektiren tedavi türlerinde; ameliyat, yoğun bakım gibi tedavi masrafları sigorta tarafından karşılanır.

Ayakta tedavi teminatında ise kapsam daha geniştir. Buna göre; doktor kontrolü, teşhis amaçlı istenen kan ve idrar tahlilleri ve çağdaş teşhis teknikleri sigorta kapsamına dahildir. Ancak ayakta tedavi teminatı Allianz Sigorta’nın anlaşmasız olduğu sağlık kurumlarında kullanılamaz. Bunun için Allianz Sigorta anlaşmalı hastaneler hakkında detaylı bilgilere sahip olmadan tedavi olmamanız tavsiye edilmektedir.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.