Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

06.09.2019
A+
A-
Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Ak Sigorta araç hasar dosya görüntüleme, pek çok farklı kanaldan yapabileceğiniz bir işlemdir. Müşterilerine her zaman büyük kolaylıklar sunmak adına yenilikçi çalışmalarını sürdüren Ak Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerinde sağladığı pratik ve basit yollar ile müşteri memnuniyetine verdiği önemi bir kez daha göstermiştir. Ak Sigorta’nın internet üzerinden sunduğu hizmetten yararlanarak aracınıza ait hasar dosya sorgulama işlemlerini kolay bir şekilde yerine getirebilir, aracınızın hasar kayıtları hakkında detaylı bilgilere anında ulaşabilirsiniz. Ak Sigorta anlaşmalı servisler hangileri merak ediyorsanız konuyu anlatan yazımıza bakabilirsiniz.

Ak Sigorta Hasar Dosya Sorgulama İşlemleri

Ak Sigorta araç hasar dosya sorgulama hizmeti için internet bağlantısına sahip olmanız yeterlidir. Online olarak aşağıda belirttiğimiz adımları uyguladıktan sonra yalnızca dakikalar içinde aracınızın hasar dosya bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ak Sigorta’nın müşteri memnuniyeti ve daha iyi kullanıcı deneyimi için hizmete açtığı “Benim Ak Sigortam” ile internet üzerinden aracınızın hasar kayıtlarının yer aldığı dosyayı görüntüleyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak https://benimaksigortam.aksigorta.com.tr sitesini tarayıcınızda açınız.

ak sigorta arac hasar dosya sorgulamasi

Ak Sigorta Araç Hasar Dosya Sorgulama Adım-1

Karşılaştığınız bu ekranda ilk olarak sizden kullanıcı girişi yapmanız istenmektedir. Görselde gördüğünüz alanları kişisel bilgileriniz ile doldurduktan sonra Ak Sigorta sistemine giriş yapabilirsiniz. Öte yandan daha önce üyelik almadıysanız eğer “Bireysel Yeni Üyelik” bağlantısına tıklayarak yeni üyelik hesabı oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı hesap bilgilerinizle Ak Sigorta sistemine giriş yaptıktan sonra ekranın üst bölümünde yer alan menü içindeki “Hasar Dosya Sorgulama” bağlantısına tıklayabilirsiniz. Bu sayede aracınıza ait hasar dosya sorgulama sayfasına yönlendirilmiş olacaksınız.

TRAMER KAYDI SORGULAMA (Araç hasar kaydı öğrenme yollarıyla ilgili yazımız.)

Ak Sigorta Hasar Dosya Görüntüleme

Ak Sigorta araç hasar dosya görüntüleme işlemine devam etmek için aşağıdaki görselden de takip edebileceğiniz gibi “Oto Servisleri” menüsü altında yer alan bağlantıyı tıklamanız gerekmektedir.

ak sigorta hasar dosya nasil goruntulenir

Ak Sigorta Hasar Dosya Görüntüleme

Aracınızın karıştığı herhangi bir trafik kazası sonucunda aracınızda oluşan maddi hasarın detaylarına ulaşmak adına kullanabileceğiniz araç hasar dosya sorgulama işlemi sayesinde, kaza sonucu hasar dosya numaranızı ile online olarak dosyanızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ak Sigorta poliçenize ulaşarak aracınızın hasra dosyasının son halini görüntülemek ve hasar takibi yapmak istiyorsanız “Hasar Dosya Görüntüleme” bağlantısına tıkladıktan sonra açılan ekranda sizden talep edilen bilgileri girerek işleminize devam edebilirsiniz. Bir sonraki aşamada hasar dosya arama işlemlerinde iki farklı yöntemle arama yapabilmeniz mümkündür. Bunlar;

 • Dosya ve T.C. kimlik numarası ya da V.K. numarasına göre arama
 • Poliçe ve T.C kimlik numarası ya da V.K. numarasına göre arama

olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu noktada AK Sigorta müşterisi olarak dosya numaranız ya da poliçe numaranızdan hangisine kolay bir şekilde ulaşabiliyorsanız onunla AK Sigorta hasar dosya sorgulama işlemine devam edebilirsiniz. Müşterilerinin kolay bir şekilde hizmet alabilmesi için oldukça titizlikle çalışmalarını sürdüren AK Sigorta bu hizmetiyle de pratiklik ve kolaylık sağlamaktadır.

ak sigorta arac hasar dosya goruntuleme

Ak Sigorta Araç Hasar Dosya Görüntüleme

Bu işlemin ardından kolaylıkla AK Sigorta hasar dosyası sorgulama işlemlerini tamamlayabilir ve istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak söz konusu işlemleri başarılı bir şekilde tamamlamak için dosya numaranızı bilmiyorsanız, bu noktada AK Sigorta’nın müşteri memnuniyeti yaratan bir diğer online hizmetinden destek alabilirsiniz. AK Sigorta’nın resmi internet sitesine girdikten sonra “Yardım Asistanı” aracılığıyla dosya numaranıza  ulaşabileceğiniz gibi aracınızın hasar sorgulama işlemleri hakkında da detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

Ak Sigorta Yardım Merkezi Hasar Sorgulama Asistanı

Ak Sigorta Yardım Merkezi hasar sorgulama asistan desteği ile aracınızın hasar dosyasına çok kısa sürede online platformdan ulaşmanız mümkün olmaktadır. Bunun için öncelikle Ak Sigorta’nın https://www.aksigorta.com.tr/ bağlantı adresine sahip resmi internet sitesine girdikten sonra şu adımları izlemeniz faydalı olacaktır:

ak sigorta yardim merkezi hasar sorgulama asistani

Ak Sigorta Yardım Merkezi Hasar Sorgulama Asistanı Ekranı

Canlı Hasar Sorgulama Asistanı yardımıyla online platform üzerinden dosya numaranızı öğrenmek için dilerseniz aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi mesaj yazma bölümünü kullanabilir; dilerseniz de hızlı yanıt verme bağlantılarına tıklayarak Yardım Merkezi asistanıyla iletişim kurabilirsiniz. Asistana vermiş olduğunuz yanıtlar veya yazdığını bilgiler, kısa sürede online hasar sorgulama asistanı tarafından okunacak ve dönüş yapılacaktır.

ak sigorta canli hasar sorgulama asistani

Ak Sigorta Canlı Hasar Sorgulama Asistanı Ekranı

AK Sigorta Trafikte Meydana Gelen Kazalar İçin Hasar Tespiti

Ak Sigorta ile trafikte meydana gelen kazalar için hasar tespiti bilgilerine kısa sürede ulaşmak istiyorsanız, online platformları kullanarak detaylı hizmet alabilirsiniz. Trafikte hem can güvenliğiniz hem de mal güvenliğiniz için büyük bir öneme sahip olan zorunlu trafik sigortası ve kasko gibi sigorta güvenceleri; karşılaşabileceğini riskleri en aza indirmesiyle de büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Ancak her ne kadar siz bu güvenlik önlemlerini alsanız ve trafikte bilinçli bir şekilde hareket etmek için yoğun çaba gösterseniz de dikkatsiz sürücüler sebebiyle araç hasarlarıyla karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır. Bu tür durumlarda Ak Sigorta sürücüler için kapsamlı araç sigortası poliçeleri sunarak sürücülerin ve araç içindeki diğer kişiler için güvence sağlamaktadır.

Hasar Dosyası İçin Gerekli Evraklar

Hasra dosyası oluşturmak için gerekli belgeler, her ne kadar birbirinden farklı sigorta şirketleri olsa da her biri tarafından talep edilen standart evraklardan oluşmaktadır. Bu kapsamda AK Sigorta kapsamında aracınıza ait hasar dosyası oluşturmak için de sizden istenen belgeler şu şekilde belirlenmiştir:

 • Sigorta poliçesinin aslı ya da fotokopisi
 • Trafik kazası tespit tutanağı
 • Ruhsat fotokopisi
 • Ehliyet fotokopisi

Tüm bunların tanında trafik kazalarında trafik sigorta kapsamına giren durumlar için ek teminat belgesi olarak talep edilen evraklar da şunlardan oluşmaktadır:

 • Maddi hasarlı kazalarda hasar gören aracın ruhsat fotokopisi
 • Yaralanmalı kazalarda hastane raporları ve tedavi masraflarını gösteren belgeler
 • Kaza sonucu sakat kalma durumunda maluliyet belgesi
 • Kişinin maddi durumunu gösterir belge
 • Ölümlü kazalarda savcılık onaylı ölüm raporu
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve noterden alınan veraset ilamı

Ak Sigorta hasar dosya sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolaylıkla yerine getirebileceğiniz; aynı zamanda 444 27 27 numaralı Ak Sigorta müşteri hizmetlerini arayarak da aracınızın hasar dosyası ile ilgili detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Sitemiz üzerinden inceleyebileceğiniz diğer yazılarımız:

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.