Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

23.10.2019
A+
A-
Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama Nasıl Yapılır?

Zurich Sigorta’dan hasar dosya görüntüleme işlemi https://www.zurichsigorta.com.tr/hasar-sorgulama linkini kullanılarak yapılabilir. Zurich Sigorta hasar dosya sorgulama işlemleri ayrıca aşağıda sıralanan alternatif başvuru kanalları kullanılarak gerçekleştirilebilir:

 • Zurich Sigorta Müşteri Hizmetleri
 • Zurich Sigorta Acenteleri
 • Zurich Sigorta Yetkili Servisleri

ZURICH SİGORTA HASAR DOSYA GÖRÜNTÜLEME

Zurich Sigorta hasar dosyasını görüntüleme işlemleri için yukarıda verilen alternatif kanallar kullanılabilir. Aracınızın karıştığı trafik kazası sonrası hasar dosyasını Zurich Sigorta başvuru kanalları üzerinden takip etmek için aşağıdaki bilgiler yeterlidir:

 • TC Kimlik Numarası
 • Cep Telefonu Numarası

Online Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Zurich Sigorta’dan online hasar dosya görüntüleme işlemi için https://www.zurichsigorta.com.tr/hasar-sorgulama linkine giriş yapmanız yeterlidir. Linke giriş yapmanın ardından aşağıda gösterildiği şekilde istenen bilgileri ilgili bölümlere girerek “SORGULA butonuna tıklamanız internetten Zurich sigorta hasar dosya görüntüleme işlemini tamamlamak için yeterlidir.

online zurich sigorta hasar dosya goruntuleme

Online Zurich Sigorta Hasar Sorgulama Giriş Ekranı

Müşteri Hizmetlerinden Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Zurich Sigorta müşteri hizmetlerinden hasar dosyasının sorgulanması işlemi için 0850 250 75 00 numarasını kullanabilirsiniz. Zurich Sigorta hasar dosya sorgulama telefon numarası üzerinden:

 • Arayarak,
 • WhatsApp üzerinden mesaj atarak

İşleminizi tamamlayabilirsiniz.

Acenteden Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Zurich Sigorta acentelerinden hasar dosyasını sorgulama işlemi için ikamet ettiğiniz ilde bulunan herhangi bir yetkili acenteyi kullanabilirsiniz. En yakın Zurich sigorta acenteleri bilgisine ulaşmak için şirket müşteri hizmetlerine arayarak ya da WhatsApp üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Servislerden Zurich Sigorta Hasar Dosya Sorgulama

Zurich Sigorta anlaşmalı servislerden hasar dosya görüntüleme işleminde kaza sonrası aracınızın tamiri için tercih ettiğiniz yetkili servisi tercih etmeniz gereklidir. Zurich Sigorta anlaşmalı servisler bilgisine ulaşmak https://www.zurichsigorta.com.tr/servis-agi linkini kullanabilirsiniz. Linke giriş yapmanın ardından Zurich Sigorta servis ağı içerisinde aşağıda gösterildiği şekilde arama yapmanız gereklidir.

zurich sigorta anlasmali servis sorgulama

Zurich Sigorta Anlaşmalı Servis Sorgulama Giriş Ekranı

Yapılan seçimlerin ardından Zurich Sigorta anlaşmalı servis sorgulama sonuç ekranı aşağıda gösterildiği şekilde harita üzerinde sizlere sunulur. Anlaşmalı servislerin konum işareti üzerine tıklayarak servis ismi, hizmet kapsamı, adres ve iletişim numarası bilgilerine ulaşabilirsiniz. Seçeceğiniz servise aracınızı teslim etmenin ardından Zurich Sigorta hasar dosya sorgulama işlemini yetkili servis üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

internetetn zurich sigorta anlasmali servis sorgulama

Zurich Sigorta Anlaşmalı Servis Sorgulama Sonuç Ekranı

Yukarıda gösterilen örnekte servis seçimi “Sadece Öncelikli Servisler” olarak gerçekleştirilmiştir. Zurich Sigorta öncelikli servislerde gerçekleştirilen araç onarım işlemlerinin poliçe sahiplerine avantajları bulunur. Bu avantajlar aşağıda sıralanmaktadır:

 • Onarım süresi boyunca yedek araç desteği
 • Onarım ile ilgili sorun çıkması halinde hasarsızlık indirimine zarar vermeden 1 yıllık onarım garantisi

ZURICH SİGORTA HASAR İHBARI

Zurich Sigorta’da hasar ihbarı şirket web sitesi, müşteri hizmetleri ve acenteleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Süreç için ilgili kanallara ihbar yapılmasının ardından hasar ihbarı gerekli evrakları teslim ederek dosyanızı oluşturabilirsiniz.

Online Zurich Sigorta Hasar İhbarı

Zurich Sigorta’ya online hasar ihbarı için https://www.zurichsigorta.com.tr/hasar-aninda linkini kullanabilirsiniz. Linke giriş yapmanın ardından açılan sayfada aşağıda gösterildiği şekilde “Kasko Hasarım Var!” seçeneğine giriş yapınız.

zurich sigorta hasar ihbari

Online Zurich Sigorta Hasar İhbarı Adım-1

Sekmeye giriş yapmanın aşağıda gösterilen sayfada araç hasarınızı seçmeniz gereklidir.

internetten zurich sigorta hasar ihbari

Online Zurich Sigorta Hasar İhbarı Adım-2

Zurich Sigorta online hasar ihbarı için yukarıda anlatılan seçimler sonrası hasar ihbarını yapabilmeniz için size iki seçenek sunar:

 • 0850 250 75 00 numaralı Zurich Sigorta Müşteri Hizmetleri üzerinden hasar ihbarı
 • Yetkili Servis üzerinden hasar ihbarı

İlgili seçeneklerden herhangi birisini tercih ederek hasar ihbar işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Müşteri Hizmetlerinden Zurich Sigorta Hasar İhbarı

Zurich Sigorta müşteri hizmetlerinden hasar ihbarı için 0850 250 75 00 numarası üzerinden işlem gerçekleştirilecektir. İlgili numarayı arayarak ya da WhatsApp üzerinden mesai saatleri içerisinde hasar ihbarında bulunabilirsiniz.

Acenteden Zurich Sigorta Hasar İhbarı

Zurich Sigorta acentelerinden hasar ihbarı için şahsi başvuru yapmanız gereklidir. Zurich Sigorta acente başvurusu yaparken hasar ihbarı gerekli evrakları yanınızda götürmeniz gereklidir.

Zurich Sigorta Hasar İhbarı Gerekli Evraklar Nelerdir?

Zurich Sigorta hasar ihbarında gerekli belgeler yapılacak ihbar türünün niteliğine göre hazırlanmalıdır. İlgili evraklar şu şekildedir:

 • Zabıt (Tutanak yok ise beyan)
 • Zabıt tutulmuş ise alkol raporu
 • Ehliyet fotokopisi
 • Ruhsat fotokopisi
 • Eksper atanmamış ise araç hasar fotoğrafları
 • Poliçede sigortalı görünen kişinin banka hesap bilgileri

ZURICH SİGORTA İLETİŞİM BİLGİLERİ NELERDİR?

Zurich Sigorta iletişim bilgileri web sitesi üzerinden https://www.zurichsigorta.com.tr/iletisim linki aracılığıyla görüntülenebilir. İlgili sekmeye giriş yapılarak Zurich Sigorta Genel Müdürlük adresi ile birlikte şirkete ait alternatif iletişim kanallarına ulaşabilirsiniz. Zurich Sigorta hasar dosya sorgulama işleminin de yapılabildiği ilgili linkten erişilen iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • Mail Adresi: [email protected]
 • Genel Müdürlük Adresi: Eski Büyükdere Cad. No:27 Orjin Maslak İş Merkezi, Kat:12-13, 34485 Sarıyer/İstanbul
 • Sabit Telefon Numarası: 0212 393 16 00
 • Faks Numarası: 0212 292 87 61
 • Müşteri Hizmetleri Numarası: 0850 250 75 00

Hasar dosya sorgulama işlemi alakalı yazılarımız aşağıda sıralanmaktadır.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.